Cuma, 13 Ocak 2023 09:18

EĞİTİMİN BİLEŞENLERİ

Yazan
Öğeyi Oyla
(2 oy)

 

 

Simülasyon eğitimlerimde sıklıkla online oyuna veya oyun aplikasyona çevrilmesi ile ilgili geri bildirimler alıyorum. Hatta bazı katılımcılar ortaklık ve/veya yatırım teklifinde bulunuyorlar.

 

Eğitim dışında da oynamaya daha önemlisi öğrenmeye devam etmeye istekli çok sayıda katılımcı görmek, yaptığım işin etkinliği konusunda beni mutlu ediyor.

 

Birkaç kurumdan, bu eğitim modüllerinin kendilerine satışı konusunda teklif almışlığım da var.

 

Diğer taraftan, eğitimlerin ana bileşeninin eğitimci/uygulayıcı olarak şahsım olduğu konusunu sürekli olarak insanlara hatırlatmak zorunda kalıyorum.

 

Simülasyonlarım her ne kadar yaptığım işin sonucuna önemli katkı sağlıyor da olsa; sadece bende birikmiş olanlar ile karar alma ve analiz yetkinliklerimi aktarmak için bir araç.

 

Benim yerimi alabilecek detay, derinlik ve yetkinlikte bir yapay zeka geliştirmeden, eğitimlerden benzer sonuçlar alabileceğini ummak biraz hayal.

 

Bu detay, gerçeklik ve yetkinlikte bir yapay zeka geliştirmenin imkan dahilinde olup olmadığı konusu bir yana, mümkünse on milyonlarca dolarlık bir yatırım gerektireceği aşikar.

 

Gelir potansiyeli düşünüldüğünde, böyle bir yatırımın feasible olmayacağı rahatlıkla söylenebilir.

 

Benzer bir simülasyonu biz geliştirir veya satın alarak ihtiyacımıza uyumlu hale getirir ve sonrasında kendi eğitmenlerimizle uygularız derseniz; alacağınız sonuçların eğitmenlerinizin kalitesi seviyesinde olacağını göz ardı etmemek gerekir.

 

Pek tarzıma uygun bir paylaşım olmasa da; fazla tevazu gerçekle karıştırılıyor diye buraya not düşmek ihtiyacı hissettim.

 

 

Okunma 265 defa