KREDİ SİMÜLASYONU NEDİR ?

‘Etike Eğitim Kredi Simülasyonu’, 'Oyun Simülasyon' formatında dizayn edilmiş, bilgisayar destekli, interaktif bir karar simülasyonudur.

Karar süreçlerinin içerdiği belirsizlik ve risk ile birlikte, karar sonuçlarının diğer oyuncuların hamlelerine bağımlılığı sebebiyle; ‘Oyun Kuramı’, ‘Olasılık Teorisi’ ve ‘Karar Teorisi’ dinamiklerinin deneyimlendiği oyun bazlı bir eğitim uygulamasıdır.

‘Belirsizlik Altında Karar Alma’ kök yetkinliği ile birlikte, ‘Kredi Analizi’ ve ‘Kredi Risk Yönetimi’ teknik yetkinliklerinin geliştirilmesi amacına hizmet etmektedir.

Katılımcılar 6 farklı gruba ayrılarak, değişken bir kredi pazarında birbirlerine karşı rekabet  etmektedirler.

Müşteri ve piyasa davranışlarını taklit etmek üzere geliştirdiğimiz algoritma, şu ana kadar hayata geçirmiş olduğumuz ve son derece olumlu geri bildirimler alan algoritmalar arasındaki en gelişmiş olanıdır.

Bu simülasyonda, kredi kavramının merkezinde yer alan risk ve belirsizlik kavramları, son derece yaratıcı, gerçekçi ve eğlenceli bir dizayn ile oyun ve eğitim ortamına aktarılmıştır.

Firma finansal durumları ve ratinglerinde, simülasyonun akışı esnasında oluşacak değişim de, bir o kadar yaratıcı ve olasılık teorisi ile paralel bir dizayn ile eğitim ortamına uyarlanmıştır.

SIK SORULAN SORULAR

Bilgisayar ekranında gerçekleşen bir simülasyon mu ?
Simülasyon, bilgisayara veya diğer oyunculara karşı bilgisayar ekranında oynanan bir oyun değildir. Simülasyonun bilgisayar tarafı eğitmen tarafından yönetilmektedir.

Katılımcılar  simülasyona özel kurulan kablosuz ağa kendi elektronik cihazları (akıllı telefon, tablet PC, taşınabilir bilgisayar vb.) ile bağlanarak, raporların detayını görüntüleyip,  inceleyebilmektedir.
Simülasyonda bilgisayar ne işe yarıyor ?
Hangi yetkinlik alanına yönelik bir araç ?
Simülasyona kimler katılabilir ?
Senaryosu baştan belli bir simülasyon mu ?
Simülasyonda değişim alanları nelerdir ?
Simülasyonda karar alanları nelerdir ?